Märgikandjad

Piirimäe OÜ

Piirimäe OÜ kasvatab maheköögivilju, ennekõike küüslauku. Kuna põllumaad on väga vähe, on kõik sammud väga hoolikalt läbi mõeldud.
Lisaks küüslaukude kasvatamisele laiendatakse tegevust jõudumööda ka teiste köögiviljade kasvatusele - tšillipipar, mugulsibul jne.

SÄÄSTLIK
Põllukultuuride kasvatamisel järgitakse viljavaheldusplaani, et muld saaks vahekultuuride ja orgaanilise väetisega kosutust. Saagi realiseerimisel püüakse samuti leida variante säästlikuma käitumise toetamiseks. Näiteks toodetakse küüslaugu noortest õisikutest, mis tuleb ära murda, toitude maitsestamiseks maitseainet.
Küüslaugud on pakendanud pruunidesse paberkottidesse. Kuivatatud küüslaugu puhul kasutatakse klaaspurke ja kui klient soovib, siis saab ta tühja purgi tagastada või soovi korral toodet täitekotiga juurde osta ning oma purki või veskit korduvalt täita.
Samuti sorteeritakse alamõõdulised ja koristamisel vigastatud küüslaugud eraldi ning töödeldakse need ümber. Kõik, mis pole söödav, läheb biojäätmete kasti.

PUHAS
Kogu köögiviljakasvatus järgib põhimõtet, et kemikaale (mineraalväetisi ja taimemürke) toidulauale ei satuks – kõik peab olema puhas ja looduslik. Järgitakse põhimõtet, et kõik, mis ettevõtte tegevuse tagajärjel tekib, peab leidma tee ringlusesse. Biolagunev lähevad komposti ja sealt kompostmuld omakorda tagasi ringlusesse.
Taimede ettekasvatamiseks kasutatakse korduvkasutatavaid potte. Kui taimed on püsivale kasvukohale istutatud, pestakse ettekasvatuspotid ning hoiustatakse järgmise hooajani. Küüslaukude jms koristamiseks ja hoiustamiseks on korduvkasutatavad kastid.

TAASKASUTAV
Köögivilja kasvatatakse nii põllul kui ka kasvuhoones kastides (nt. tšillipipar). Sügisel põletatakse taimejäänused, et haigused ei leviks ja tuhk läheb põllule. Samuti läheb kastides olnud muld põllule.
Pakendite puhul on soovijatega tekitatud pisike klaaspurkide pakendiringlus. 

HOOLIV
Piirimäe OÜ kuulub Põlvamaa ettevõtlike naiste klubi ridadesse ning panustab seeläbi koostöösse teiste ettevõtjatega -  tutvudes teiste tegevustega, leides ühisosa ja pakkudes Piirimäe OÜ võimalusi ka teistele omakandi inimestele.

eu